YÖNETİM KADROSU

YÖNETİM KURULU


Ebubekir TİVNİKLİ

Yönetim Kurulu Başkanı

Ebubekir Tivnikli Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Çalışma hayatındaki ilk deneyimlerinde Tayga İnşaat’ta Satınalma Müdürü ve Kuveyt Türk’te ticari bankacılık alanında Satış Uzmanı olarak çalışan Ebubekir Tivnikli, 2013 yılında Eksim Holding’e Satınalma Direktör Yardımcısı olarak katılmış, bu birimde direktörlük ve başkanlık görevlerini de yürütmüştür. Ebubekir Tivnikli, halen Eksim Holding’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Ebubekir Tivnikli, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi bölümünden mezun olmuş, İstanbul Şehir Üniversitesi Executive MBA bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Eğitimi sırasında gönüllülük esaslı faaliyet gösteren vakıf ve derneklerde başkanlık ve destek görevlerinde bulunan Tivnikli, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğinin yanı sıra Abdullah Tivnikli İSAR Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanıdır.

 

Osman ARIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Osman Arıoğlu, Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

1980’de Hesap Uzmanları Kuruluna katılarak çalışma hayatına başlayan Arıoğlu, 1988’de belediye gelirleri konusunda etüt ve incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’ye gitti. Dönüşünden sonra 1989-1994 arasında İstanbul Defterdar Yardımcılığı, 1994-1999 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında bir süre Gelirler Genel Müdürlüğü görevini yürüten Arıoğlu, 2002 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü görevine tekrar getirildi. 2005 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı‘nın kurulmasıyla beraber başkanlık görevini üstlenerek 2007 sonunda emekli olarak bu görevden ayrıldı. AKT Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ve Cc İnşaat kurucuları arasında yer aldı. 2003-2008 arasında Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Üyesi ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2008-2016 yılları arasında mali ve finansal danışmanlık yapan Arıoğlu, 2016’da katıldığı Eksim Holding’de halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1959 yılında Sinop’ta doğan Arıoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümü mezunudur.

 

Mustafa TİVNİKLİ

Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Tivnikli Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Başkanıdır.

Tivnikli, çalışma hayatına Kuveyt Türk’te kurumsal ticari bankacılık alanında MT olarak başlamıştır. 2015 yılında Eksim Holding’de Bütçe Raporlama Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Tivnikli, 2017 yılında Eksun Gıda Bütçe Raporlama Müdürü olmuştur. Mustafa Tivnikli, 2018 yılından bu yana da Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Üretim Sistemleri Mühendisliği (Endüstri Mühendisliği) bölümü mezunu olan Tivnikli, Abdullah Tivnikli İSAR Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

 

Seyfettin SAĞLAM

Yönetim Kurulu Üyesi

Seyfettin Sağlam, Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yıldız Holding, Ziraat Bankası, Borsa İstanbul ve Turkcell’de üst düzey yöneticilik yapan Sağlam, kariyeri boyunca farklı sektörlerde şirket kurulumu, satın alma ve birleşme süreçlerine liderlik ederek İK süreçlerinin yeniden tasarlanması ve uygulanmasını sağlamıştır. Sigorta, finans ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Sağlam, ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Kalite Yönetimi yüksek lisansını tamamlamış, INSEAD ve Harvard Business School’da sertifika programlarına katılmıştır.

 

Ekrem YILDIRIM

Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı

Ekrem Yıldırım Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji Grubu Başkanıdır.

Çalışma hayatının ilk yıllarında, tekstil ve dış ticaret alanlarında farklı şirketlerde yöneticilik yapmıştır. 2004’te Eksim Holding’de iş geliştirme ve proje finansmanı alanında çalışmaya başladıktan sonra, 2013 yılında Batı Hattı Doğalgaz Genel Müdürü olan Yıldırım, 2019 yılından bu yana da Eksim Holding’in üretim santralleri, doğal gaz ve elektrik ticareti faaliyetlerini yürüten Eksim Enerji grubunda başkanlık görevini sürdürmektedir. Ekrem Yıldırım, aynı zamanda Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yıldırım, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Texas Üniversitesi MBA ve MAS programlarında yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

Memet ATALAY

Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı

Memet Atalay, Eksim Holding Elektrik Dağıtım ve Perakende Grubu Başkanlığını yürütmektedir.

1990 yılında PTT’de mühendis olarak çalışmaya başlayan Atalay, 24 yıl çalıştığı Türk Telekom’da son olarak Operasyondan Sorumlu Başkan (COO) görevinde yürütmüştür. 2015 yılında katıldığı Eksim Holding’de Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak görev yapmaktadır.

1970 yılında Ağrı’da doğan Memet Atalay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA yaparak tamamlamıştır.

 

Ahmet DEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı

Ahmet Demir, Sinangil, Eksun, Aslı Börek gibi gıda markalarını bünyesinde bulunduran Eksim Holding Gıda Grubu Başkanlığını yürütmektedir.

Çalışma hayatına 1985 yılında Kapalıçarşı’da ticaret yaparak başlayan Demir, üniversite eğitimi sonrasında 1997-2000 yılları arasında BEM Dış Ticaret A.Ş.’de Müdür, 2000-2005 arasında ise Ukrayna merkezli Euro Trade’de Direktör olarak görev almıştır. 2005 yılında katıldığı Eksim Holding’de 2013’e kadar Eksun Gıda Genel Müdürü, 2013-2017 yılları arasında Dicle Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı ve 2017-2020 yılları arasında Dicle Elektrik Perakende Satış Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır. 2020 yılından bu yana Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1969 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Demir, Ohio State Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans ve Uluslararası İşletme bölümü mezunudur.


 

ÜST YÖNETİM


Uğur Mutluhan ORUNCAK

Strateji ve İş Geliştirme Başkanı

Uğur Mutluhan Oruncak Eksim Holding Strateji ve İş Geliştirme Başkanıdır.

Türkiye’de TRT ile başlayan iş hayatı, Kanada ve ABD’de Nortel Networks, Mitel Corporation, DMR Consulting ve Empirix/Oracle ile devam etmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra Türk Telekom grubunda Kurumsal Pazarlama Direktörlüğü ve Türk Telekom International’da Pazarlama Başkanı (CMO) olarak üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulunan Oruncak, Eksim Holding’de Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığı görevinin yanı sıra, Eksim Holding’in ortaklığı olan Yolcu360’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Eksim Ventures’ın Yatırım Komitesi Üyesidir.

Uğur Mutluhan Oruncak, ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden lisans ve yüksek lisans derecesini aldıktan sonra McGill Üniversitesinde MBA yapmıştır.

 

Yusuf S. MÜFTÜOĞLU

Kurumsal İletişim Direktörü

Yusuf S. Müftüoğlu Eksim Holding Kurumsal İletişim Direktörüdür.

Müftüoğlu, holdingin ve tüm iştiraklerinin kurumsal iletişim, pazarlama iletişimi, kurumsal yayınlar ve iç iletişim süreçlerini yönetmektedir. İletişim sektörünün önde gelen ajanslarında hem halkla ilişkiler hem de reklam ve pazarlama iletişimi alanlarında yönetici, stratejist ve danışman olarak uzun yıllardır çalışan Müftüoğlu, aynı zamanda 2010 – 2014 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı iletişim danışmanlığı görevini de yürütmüştür.

İstanbul Üniversitesi İngilizce işletme bölümü mezunu olan Müftüoğlu, yüksek lisansını ise medya ve iletişim alanında London School of Economics’de yapmıştır.

 

Mahmut Sami SARAÇ

CEO Ofis Direktörü

Mahmut Sami Saraç Eksim Holding CEO Ofis Direktörüdür.

Çalışma hayatındaki ilk yıllarında farklı şirketlerde yazılım geliştirme görevlerinde bulunan Saraç, 2002-2005 yıllarında İDO’da Sistem Mühendisi ve Yazılım Geliştirme Analisti olarak çalışmıştır. 2005 yılında Eksim Holding’e ERP-Yazılım Geliştirme Analisti olarak katılan Saraç, Proje Yöneticiliği, Ar&Ge ve Teknik Projeler Müdürlüğü yapmıştır. 2019 yılından bu yana Eksim Holding CEO Ofis Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Mahmut Sami Saraç, Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezundur. Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve Para Yönetimi bölümünde yüksek lisansını yapan Saraç, İstanbul Üniversitesi Lojistik Fakültesinde doktorasına devam etmektedir.

©2022 Eksim - Tüm Hakları Saklıdır