YÖNETİM KURULU

Ebubekir TİVNİKLİ

Yönetim Kurulu Başkanı

Ebubekir Tivnikli Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Çalışma hayatına Kuveyt Türk’te Ticari Bankacılık Satış biriminde başlayan Ebubekir Tivnikli, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Satın Alma Direktör Yardımcısı ve Eksim Holding bünyesinde Satın Alma Direktörü görevlerini yürütmüştür. Daha sonra Eksim Holding’de, Eksun Gıda’da ve Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’de Tedarik Zinciri Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ebubekir Tivnikli, halen Eksim Holding, Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş., Dicle Kök Enerji Yatırım A.Ş. ve Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ebubekir Tivnikli, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi bölümü mezunudur.

Gönüllü olarak birçok STK’da yer almış ve yöneticilik yapmıştır. Hali hazırda Abdullah Tivnikli İSAR Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği devam etmektedir.

 

Osman ARIOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Osman Arıoğlu, Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.

1980’de Hesap Uzmanları Kuruluna katılarak çalışma hayatına başlayan Arıoğlu, 1988’de belediye gelirleri konusunda etüt ve incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’ye gitmiş; dönüşünden sonra 1989-1994 arasında İstanbul Defterdar Yardımcılığı, 1994-1999 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılında bir süre Gelirler Genel Müdürlüğü görevini yürüten Arıoğlu, 2002 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü görevine tekrar getirilmiş, 2005 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı‘nın kurulmasıyla beraber başkanlık görevini üstlenerek 2007 sonunda emekli oluncaya kadar bu görevde kalmıştır.

AKT Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ve Cc İnşaat kurucuları arasında yer almış, 2003-2008 arasında Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Üyesi ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2008-2016 yılları arasında mali ve finansal danışmanlık yapan Arıoğlu, 2016’da katıldığı Eksim Holding’de halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1959 yılında Sinop’ta doğan Arıoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümü mezunudur.

 

Mustafa TİVNİKLİ

Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Tivnikli Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Başkanıdır.

Tivnikli, çalışma hayatına Kuveyt Türk’te kurumsal ticari bankacılık alanında MT olarak başlamıştır. 2015 yılında Eksim Holding’de Bütçe Raporlama Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Tivnikli, 2017 yılında Eksun Gıda Bütçe Raporlama Müdürü olmuştur. Mustafa Tivnikli, 2018 yılından bu yana da Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan Tivnikli, Abdullah Tivnikli İSAR Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

 

Seyfettin SAĞLAM

Yönetim Kurulu Üyesi

Seyfettin Sağlam, Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yıldız Holding, Ziraat Bankası, Borsa İstanbul ve Turkcell’de üst düzey yöneticilik yapan Sağlam, kariyeri boyunca farklı sektörlerde şirket kurulumu, satın alma ve birleşme süreçlerine liderlik ederek İK süreçlerinin yeniden tasarlanması ve uygulanmasını sağlamıştır. Sigorta, finans ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Sağlam, ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Kalite Yönetimi yüksek lisansını tamamlamış, INSEAD ve Harvard Business School’da sertifika programlarına katılmıştır.

 

Bora ÇERMİKLİ

Mali İşler Grup Başkanı (CFO)

Bora Çermikli Eksim Holding Mali İşler Grup Başkanı (CFO) olarak görev yapmaktadır.

Holding ve bağlı şirketlerde finansal faaliyetlerin planlanması ve yürütülmesinden sorumlu olan Bora Çermikli, enerji sektöründe uzun bir deneyime sahiptir.

Kariyerine Osmanlı Bankası’nda iç denetmen olarak başlayan Çermikli, Akçansa’da hazine yöneticiliği yapmıştır. Arçelik- LG klima, Brisa ve Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde (TANAP) CFO pozisyonlarında çalışan Çermikli, Socar bünyesindeki Bursa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de (Bursagaz) Genel Müdürlük görevini yürütmüştür.

ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Bora Çermikli, Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi alanında Executive MBA derecesine sahiptir.

 

Ekrem YILDIRIM

Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı

Ekrem Yıldırım Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji Grubu Başkanıdır.

Çalışma hayatının ilk yıllarında, tekstil ve dış ticaret alanlarında farklı şirketlerde yöneticilik yapmıştır. 2004’te Eksim Holding’de iş geliştirme ve proje finansmanı alanında çalışmaya başladıktan sonra, 2013 yılında Batı Hattı Doğalgaz Genel Müdürü olan Yıldırım, 2019 yılından bu yana da Eksim Holding’in üretim santralleri, doğal gaz ve elektrik ticareti faaliyetlerini yürüten Eksim Enerji grubunda başkanlık görevini sürdürmektedir. Ekrem Yıldırım, aynı zamanda Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yıldırım, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Texas Üniversitesi MBA ve MAS programlarında yüksek lisansını tamamlamıştır.

 

Memet ATALAY

Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı

Memet Atalay, Eksim Holding Elektrik Dağıtım ve Perakende Grubu Başkanlığını yürütmektedir.

1990 yılında PTT’de mühendis olarak çalışmaya başlayan Atalay, 24 yıl çalıştığı Türk Telekom’da son olarak Operasyondan Sorumlu Başkan (COO) görevinde yürütmüştür. 2015 yılında katıldığı Eksim Holding’de Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak görev yapmaktadır.

1970 yılında Ağrı’da doğan Memet Atalay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA yaparak tamamlamıştır.

 

Ahmet DEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Başkanı

Ahmet Demir, Sinangil, Eksun, Aslı Börek gibi gıda markalarını bünyesinde bulunduran Eksim Holding Gıda Grubu Başkanlığını yürütmektedir.

Çalışma hayatına 1985 yılında Kapalıçarşı’da ticaret yaparak başlayan Demir, üniversite eğitimi sonrasında 1997-2000 yılları arasında BEM Dış Ticaret A.Ş.’de Müdür, 2000-2005 arasında ise Ukrayna merkezli Euro Trade’de Direktör olarak görev almıştır. 2005 yılında katıldığı Eksim Holding’de 2013’e kadar Eksun Gıda Genel Müdürü, 2013-2017 yılları arasında Dicle Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı ve 2017-2020 yılları arasında Dicle Elektrik Perakende Satış Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır. 2020 yılından bu yana Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1969 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Demir, Ohio State Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans ve Uluslararası İşletme bölümü mezunudur.

 

Hasan Abdullah ÖZKAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan Abdullah Özkan, Eksim Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans tahsilini Maryland Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayan Özkan, birçok global şirketin çeşitli birimlerinde yöneticilik ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

Eksim Holding bünyesinde yer alan enerji grubunda 2012-2016 yılları arasında yöneticilik deneyimini de yaşayan Özkan, 2016-2023 yılları arasında Sunar Şirketler Grubunun faaliyet gösterdiği tüm sektörlerinin İcra Kurulu Başkanı ve grubun CEO’su olarak başarılı işlere imza attı. Özkan ayrıca profesyonel iş insanlarının yer aldığı birçok STK’da da üst düzey kademelerde görev alıyor.

©2024 Eksim - Tüm Hakları Saklıdır