EksunEksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

 

1995 yılında Muratlı Tekirdağ’da kurulmuş olan Eksun Gıda, aylık 21.750 ton buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve 40.000 ton buğday depolama kapasitesiyle bölgesindeki en büyük ve modern un üretim tesisleri arasında bulunmaktadır.
 

Ekmek unu üretimindeki yüksek pazar payının yanı sıra, Eksun Gıda perakende de tahıl unu, tam buğday unu ve esmer ekmek unu üretiminde yurt içi pazarında önemli bir paya sahiptir. Eksun Gıda yurt çapındaki un satışları ve ihracatlarıyla, İstanbul Sanayi Odası’nın yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması listesindeki yerini korumaktadır.
 

Bünyesinde barındırdığı çok sayıdaki gıda ve ziraat mühendisiyle Eksun Gıda, ürün kalitesinde yakaladığı standart ve satış sonrasında sağladığı uzman desteği sayesinde yüksek müşteri memnuniyetine ulaşarak, bu başarısını devam ettirmek için en üst seviyedeki sağlık ve güvenlik şartları altında üretimine devam etmektedir. Eksun Gıda, TSE – ISO 22000, TSE – ISO 9001, ISO/IEC 27001 kalite yönetim sistemi belgeleri ile TSE ve GİMDES helal belgelerine sahiptir.
 

Türkiye’nin lezzet markası olarak 1963’ten bu yana gıda sektöründe hizmet veren Sinangil de, 2004 yılından bugüne Eksun Gıda Tarım ve Ticaret A.Ş. bünyesinde yer almaktadır. Sinangil, 1970 yılında Türkiye’nin ilk paket ununu piyasaya süren marka unvanını gururla taşımaktadır.

©2022 Eksim - Tüm Hakları Saklıdır